Další omezení ve veřejné dopravě. V úterý se změní jízdní řády vlaků i autobusů

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vládní nařízení omezující pohyb osob v České republice rapidně snížil počet cestujících ve veřejné dopravě. Od úterý 24. března proto dojde ke změně jízdních řádů linkových autobusů zajišťovaných krajem. Ve stejný den také začnou platit omezení u regionálních vlakových spojů.

Od úterý až do odvolání budou všechny autobusové regionální linky zajišťované krajem vyjíždět podle jízdních řádů, které platí o vánočních prázdninách. Dojde i k omezení vlakové dopravy. „Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova a ostatní spoje do Brna budou zrušeny. Dále budou zrušeny dálkové spoje do Ostravy. Rovněž dochází k omezení spojů jedoucích o víkendech,“ uvedla mluvčí kraje Adéla Kousalová. Nové jízdní řády cestující naleznou na webových stránkách.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve stejný den začnou platit i omezení v regionální železniční dopravě. Změny se týkají jak Českých drah, tak společnosti ARRIVA. Ta navíc z důvodu uzavření hranic se Slovenskem bude některé vlakové spoje nahrazovat autobusovými. Informace o změnách v jízdních řádech cestující naleznou na webových stránkách obou společností, v online vyhledávačích spojení by se měly objevit nejpozději do 24. března.