Testy odhalily nákazu už u 57 lidí v kraji

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Počet nakažených novým koronavirem vzrostl během neděle o další čtyři případy. Celkem je tak v kraji už 57 nemocných. O aktuálních výsledcích informovali v pondělí ráno krajští hygienici.

Z celkového počtu je 27 případu evidováno na Uherskohradišťsku, 12 na Zlínsku, 10 na Vsetínsku a 8 na Kroměřížsku. Nemocných je 33 mužů a 24 žen. „S ohledem na platné právní předpisy v oblasti ochrany osobních údajů není možné sdělovat žádné další bližší podrobnosti,“ dodala Eva Sedláčková z krajské hygienické stanice.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.

Pět případů přibylo během pondělí 16. března. Šlo o dva muže a dvě ženy z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu, a jednu ženu ze Zlína s cestovatelskou anamnézou.

Úterý 17. března přineslo další čtyři nemocné. Jednalo se o muže, přičemž dva jsou ze Zlínska a dva z Kroměřížska. U tří je potvrzená cestovatelská anamnéza, v jednom případě jde o kontaktní přenos.

Ve středu 18. března zaznamenal kraj dosud největší nárůst počtu nakažených. Onemocnění se potvrdilo u 16 lidí. Šlo o deset mužů a šest žen.

Sedm nemocných testy potvrdily během pátku 19. března. Šlo o tři muže a čtyři ženy, z nichž kromě jednoho se všichni nakazili v zahraničí.

sobotu 21. března stoupl počet nemocných o 6 na celkových 53. „U všech nově potvrzených případů onemocnění se jedná o kontaktní anamnézu,“ sdělila mluvčí kraje Adéla Kousalová.