Vysočina hlásí 23 případů: dalších 6 nakažených prokázaly hromadné odběry v Kynicích

VYSOČINA, HAVLÍČKOBRODSKO – Krajská hygienická stanice kraje Vysočina v Jihlavě aktualizovala počet osob s prokázanou nákazou, aktuálně jich je na Vysočině 23.

Jeden případ přibyl na Jihlavsku, v průběhu neděle dva na Třebíčsku a na Havlíčkobrodsku je 16 pacientů s testy prokázanou nemocí Covid-19. Přitom šest nakažených potvrdily zatím nekompletní výsledky testů hromadných odběrů v Kynicích. Jediné Pelhřimovsko zatím nemá pacienta nakaženého koronavirem.

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Na webu obce na Havlíčkobrodsku ještě v neděli 22. března starostka obce Jaroslava Smetanová informovala o dvou nakažených, po pondělní aktualizaci v 7.00 hodin už uvádí 8 osob s pozitivním výskytem Covid-19. Z 86 obyvatel obce je tady 50 v karanténě.
Právě v neděli 22. března šlo na Vysočině o nejvyšší denní narůst, který souvisel s výsledky odběrů v Kynicích. Vzhledem k tomu, že testování se zpožďuje, vypadá to, že pozitivních výsledků testů bude v tomto týdnu také na Vysočině přibývat.