Kraj včera rozdělil statisíce roušek. Nejdříve se dostalo na lidi v první linii

Hejtman ve Fakultní nemocnici Olomouc

OLOMOUCKÝ KRAJ – Včera dorazila do Olomouckého kraje obří zásilka roušek a respirátorů. Jejich distribuci organizovalo olomoucké hejtmanství. Po dohodě s hygieniky a epidemiology šla největší část dodávky sociálním službám, zdravotníkům, hasičům a záchranářům – tedy lidem, kteří proti koronaviru stojí v první linii.

Podle hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka je také prioritou dostat ochranné pomůcky na uzavřené Litovelsko a Uničovsko. Tam už minulý týden dostali 10 tisíc roušek, dalších 25 tisíc obdrželi včera. Hejtman zároveň dodal, že hygieniky uzavřený region už také obdržel 2 600 respirátorů nejvyšší kvality, včera k nim přibylo dalších 1 400 kusů. „Celkem jsme rozvezli po celém Olomouckém kraji 70 400 respirátorů a 196 tisíc roušek. S distribucí nám pomohli hasiči, zaměstnanci krajského úřadu i nemocnic a mnozí další,“ poděkoval spolupracovníkům Okleštěk.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Hejtmanství už rozdistribuovalo v minulých dnech 10 tisíc litrů dezinfekce, k tomu téměř dvacet tisíc rukavic, 650 brýlí, 550 ochranných štítů, 3 750 speciálních nanoroušek a 7 tisíc rychlotestů. Další ochranné pomůcky jsou na cestě do Olomouckého kraje včetně 14 tisíců litrů dezinfekčních prostředků.