NOUZOVÝ STAV: Za krádež drobného nářadí hrozí mladíkovi až osm let za mřížemi

OLOMOUC – V pátek 20. března policie dostala oznámení o vloupání do garáže rodinného domu v Olomouci Chválkovicích. Policisté zloděje brzy vypátrali a zadrželi. V pondělí 23. března rozhodla soudkyně Okresního soudu v Olomouci o jeho umístění do vazby, kam byl ihned eskortován. Jelikož je v České republice vyhlášen nouzový stav, je protiprávní jednání posuzováno daleko přísněji a s tím souvisejí i výrazně tvrdší tresty.

V pátek 20. března večer přijali policisté oznámení o vloupání do garáže rodinného domu v Olomouci Chválkovicích. Policisté na místo okamžitě vyrazili a zanedlouho zloděje vypátrali, zadrželi a umístili do policejní cely. Dvaadvacetiletý recidivista z Olomouce nejprve pronikl na oplocený pozemek a za použití síly se dostal sklepními dveřmi do garáže. Garáž prohledal a odcizil z ní drobné ruční nářadí v hodnotě 450 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kriminalisté ihned podali podnět státnímu zástupci a navrhli vzetí muže do vazby. Soudkyně Okresního soudu v Olomouci v pondělí 23. března návrh schválila a rozhodla o vzetí mladého muže do vazby. „Důsledně varujeme všechny potenciální pachatele, aby si uvědomili, že v současné době, tedy v době vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky, je jakékoliv protiprávní jednání přísněji postihováno,“ upozorňuje policejní mluvčí Libor Hejtman. Mladíkovi tak nyní hrozí až 8 let za mřížemi.