Počet nakažených v kraji stoupl na 75. Za den přibylo 8 případů

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem osm případů nákazy novým koronavirem přibylo ve Zlínském kraji během úterý. Počet nemocných se tak vyšplhal na 75. O výsledcích testů dnes večer informovali krajští hygienici.

Šest lidí pochází z okresu Uherské Hradiště, které je v současnosti nejvíce zasaženým regionem. Celkem je tu už 36 nemocných. Dva jsou ze Zlínska, čímž počet nakažených v okrese stoupl na 17 případů. Čísla pro Kroměřížsko i Vsetínsko zůstávají stejná, testy v obou regionech odhalily shodně po 11 lidech.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve Zlínském kraji je aktuálně nakažených 42 mužů a 33 žen. V nejohroženější věkové skupině nad 65 let je 6 obyvatel.

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.

Pět případů přibylo během pondělí 16. března. Šlo o dva muže a dvě ženy z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu, a jednu ženu ze Zlína s cestovatelskou anamnézou.

Úterý 17. března přineslo další čtyři nemocné. Jednalo se o muže, přičemž dva jsou ze Zlínska a dva z Kroměřížska. U tří je potvrzená cestovatelská anamnéza, v jednom případě jde o kontaktní přenos.

Ve středu 18. března zaznamenal kraj dosud největší nárůst počtu nakažených. Onemocnění se potvrdilo u 16 lidí. Šlo o deset mužů a šest žen.

Sedm nemocných testy potvrdily během pátku 19. března. Šlo o tři muže a čtyři ženy, z nichž kromě jednoho se všichni nakazili v zahraničí.

sobotu 21. března stoupl počet nemocných o 6 na celkových 53. „U všech nově potvrzených případů onemocnění se jedná o kontaktní anamnézu,“ sdělila mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Čtyři případy přibyly v průběhu neděle 22. března. Jeden člověk byl z Kroměřížska, jeden z Uherskohradišťska a dva ze Zlínska.

O celých deset nemocných se rozrostly počty v pondělí 23. března. Nákaza se potvrdila u 10 lidí, celkem tak jejich počet vzrostl na 67.