Řidič nezvládl zatáčku. V protisměru se čelně střetl s náklaďákem

DOMAŽLICKO, TACHOVSKO – Svoji příliš temperamentní jízdu měl raději krotit třiačtyřicetiletý řidič osobního auta Ford, který včera i se svým dvaapadesátiletým spolujezdcem jel směrem od obce Olešná na Vidice.

Bohužel nepřiměřenou rychlostí se vřítil do pravotočivé zatáčky, která ho vynesla do protisměru právě ve chvíli, kdy tam proti němu jel náklaďák Mercedes s návěsem a došlo k čelnímu střetu. „U nehody zasahovaly jednotky ze stanic Tachov, Staňkov a JSDH Bor. Řidiče osobního vozu jsme vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Spolujezdce z osobního auta a řidiče nákladního vozidla nebylo třeba vyprošťovat. Všechny zraněné osoby byly předány ZZS,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mluvčí záchranky Mária Svobodová na jeho slova navázala: „Záchranka transportovala dvaapadesátiletého a třiačtyřicetiletého muže (oba se středně těžkými zraněními) na urgentní příjem fakultní nemocnice. Jednašedesátiletý řidič Mercedesu skončil s lehčím zraněním ve Stodské nemocnici.“ Informace uzavřela mluvčí policie Dagmar Brožová: „Provedená dechová zkouška u řidiče náklaďáku dopadla negativně. U řidiče osobáku byl nařízen odběr krve. Dopravní nehodu dále šetří policisté z Tachova.“

Zdroj: HZS