Také policisté pomáhali šít roušky

ilustrační foto

JIČÍNSKO – Strážníci se nechtěli uchýlit jen k domluvám a udělování pokut. Sami se rozhodli přiložit ruku k dílu. Pomáhali šít roušky a pak je také lidem na ulici sami rozdávali. Podařilo se jim do dobročinné akce zapojit celou řadu lidí.

Policisté i policistky z Nové Paky se v uplynulých dnech vzhledem k nedostatku roušek rozhodli oslovit jednu švadlenu z okolí a sami se do šití také zapojili. Rozdávali i občanům letáky s informacemi, jak správně roušku nosit. Do této dobročinné akce se zapojilo větší množství lidí, organizací i soukromých podnikatelů z okolí. Podařilo se vytvořit velké množství roušek, proto budou s jejich rozdáváním strážníci pokračovat. „Všem dobrovolným dárcům a spolupracujícím organizacím patří tímto velké poděkování za projevenou ochotu, solidaritu a především snahu pomoci lidem v této nelehké době. Společně to všichni zvládneme,“ říká tiskový mluvčí policie Aleš Brendl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line