Vodárna Plzeň je ve střehu. Pít její vodu se bát nemusíme!

PLZEŇ – Pitná voda z plzeňské vodárny proudí do více jak dvě stě tisíc rodin a všichni pracovníci této instituce si dobře uvědomují závažnost současné doby, způsobené obávanou pandemií koronaviru.

Proto Vodárna Plzeň dělá krizová opatření, aby zabránila nakažení svých klíčových zaměstnanců koronavirem. Bylo zde pro ně vybudováno zázemí, ve kterém se nachází čtyřiadvacet polních lůžek a kuchyňka a v případě nouze jsou zde zaměstnanci připraveni spát. „My počítáme v těchto krizových scénářích, že celé okolí kolem nás bude kontaminováno, a tak se uzavřeme zde uvnitř,“ řekl generální ředitel Plzeňská teplárenská Jiří Kozohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zaměstnanci budou pracovat ve dvou směnách a střídat se po týdnu nebo čtrnácti dnech. Tím bude ve vodárně zajištěna nepřetržitá dodávka kvalitní pitné vody pro Plzeň a její okolí. Kontrola vody a její čistící proces probíhá stále stejně. Voda se upravuje pomocí ozonu, UV záření a chlóru. Ve zpravodajské relaci ČT bylo uveřejněno, že v současné době má jeden ze zaměstnanců vodárny příznaky nákazy koronavirem a probíhá u něj trasování. Mluvčí vodárny Dana Veselá tuto informaci upřesňuje a nabádá k nešíření zbytečné paniky: „Zaměstnanec se nachází na neschopence z důvodu nachlazení. Pro jistotu ale podstoupil testy na nákazu koronavirem a na výsledky se zatím čeká. Chod vodárny není ohrožen.“