Děti se jich bojí. Kromě odběrů mají pro ně i dárky

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Celkem čtyři odběrová vozidla krouží Prahou. Posádky již provedly stovky odběrů. Nejvíce se zakuklenců bojí děti, proto pro ně mají i dárky.

V současné době můžete v ulicích hlavního města potkat čtyři speciální vozidla určená k odběru vzorků u osob s podezřením na nákazu SARS-CoV-2. „Dvě vozidla poskytuje Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy a dvě vozidla Městská policie Praha, a to včetně řidičů,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Za poslední týden provozu zajistily posádky téměř devět set vzorků. V posádkách odběrových vozů rovněž pracují medici z pražských lékařských fakult. Ty Městská policie vybavuje ochrannými pomůckami. Mezi ně patří respirátory třídy FFP3, desinfekce a rukavice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mezi pacienty, kterým jsou odběry prováděny, jsou mnohdy i děti. Ty se osob, které jsou oblečené do ochranných obleků doslova od hlavy po patu, obvykle dost bojí. „Abychom je povzbudili a pomohli jim odběr statečně zvládnout, vozíme pro ně ve vozech drobné dárky,“ doplnila mluvčí.

Zdroj: MP Praha