Nejčastěji jsou bez roušky přistiženi kuřáci

HRADEC KRÁLOVÉ – Kuřáci to mají za současného stavu těžké. Nemohou si na ulici zakouřit, protože by porušili nařízení o zakrytých dýchacích cestách. Někteří z nich na to ale nedbají a spojí to dokonce s popíjením piva před restaurací. Každý den chodí policii desítky oznámení.

Občané mají více jak týden povinnost nosit roušku či jiné zakrytí dýchacích cest. Denně přijímají policisté několik desítek oznámení o lidech, kteří toto nařízení ignorují či obcházejí. Hlídky následně jedou situaci zkontrolovat a ve většině případů se setkávají s tím, že jakmile občané jejich vozidlo spatří, okamžitě si roušku nasadí. Především jde o kuřáky, ale také návštěvníky restaurací, které fungují díky prodeji jídla a pití s sebou. Někteří postávají před podnikem s kelímkem v ruce, povídají si a roušku sundají. Celkem šest osob museli hradečtí strážníci předat k řešení správnímu orgánu, který jim může uložit pokutu až ve výši 20 tisíc korun. „Ne všichni lidé pochopí, že jejich povinností je mít zakryté dýchací cesty a že se nesmí shromažďovat,“ upozorňuje tisková mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.