Někteří hospodští i další lidé nerespektovali krizová opatření

foto: Policie JMK

BLANSKO – Minulý týden v podvečerních hodinách vyjížděli na oznámení blanenští policisté do místního občerstvení u vlakového nádraží na Blanensku. Několik osob tam porušilo nařízení vlády.

V zařízení se sešla skupinka čtyř osob, která vesele popíjela v předzahrádce bufetu, ačkoliv byl volný pohyb osob zakázán usnesením vlády. Přestupku se dopustili nejen hosté, ale také provozovatel občerstvení. „Alkoholické nápoje sice podával skrze výdejní okénko, avšak drinky naléval do skleněných nádob, které nebyly určené k odnosu sebou. Hosté tak konzumovali alkohol v prostoru venkovního posezení v předzahrádce provozovny,“ sdělila mluvčí policie Lenka Koryťáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další případ řešili boskovičtí policisté následující den v odpoledních hodinách. Zde se vydal osmatřicetiletý muž bez ochranné roušky přes ústa do místního obchodu pro láhev destilátu. Prodavač jej napomenul. Také jej upozornil na ceduli u vchodu do prodejny, která zakazuje vstup občanům bez ochranné ústenky. To se však muži nelíbilo a začal prodejci vulgárně nadávat a vyhrožovat. Teprve přivolaná policejní hlídka situaci zklidnila.

Také pětičlenná skupinka mládeže z Boskovicka nerespektovala zákaz volného pohybu osob a povinnost nošení ochranných pomůcek přes ústa. Zdržovali se v podvečerních hodinách v parku a navíc bez ochranných roušek. „Ve všech případech policisté osoby zkontrolovali a přestupky předali k dalšímu projednání příslušnému správnímu orgánu, kdy jim v krajním případě hrozí citelné pokuty,“ uvedla mluvčí.