Počet nakažených v kraji vzrostl na 84. Víc než polovina případů je z Uherskohradišťska

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – V průběhu dne přibylo ve Zlínském kraji 9 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Počet nemocných se tak vyšplhal na 84. O výsledních testů dnes večer informovali krajští hygienici.

Více než polovina evidovaných případů byla prokázána na Uherskohradišťsku. K dnešnímu dni se onemocnění COVID-19 potvrdilo u 43 osob. Druhým nejvíc zasaženým krajem je Zlínsko se 17 pacienty, následuje Kroměřížsko se 13 pacienty a 11 má Vsetínsko.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemoc se potvrdila u 47 mužů a 37 žen. V rizikové skupině nad 65 let je v současnosti 8 lidí.

Testy již dříve odhalily nákazu i u dvou zdravotníků, a sice vsetínské lékařky a kroměřížské lékárnice. Kolegové, se kterými přišli do styku, prošli vyšetřením a včera krajské nemocnice oznámily, že u žádného z nich se nemoc neprokázala.

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.

Pět případů přibylo během pondělí 16. března. Šlo o dva muže a dvě ženy z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu, a jednu ženu ze Zlína s cestovatelskou anamnézou.

Úterý 17. března přineslo další čtyři nemocné. Jednalo se o muže, přičemž dva jsou ze Zlínska a dva z Kroměřížska. U tří je potvrzená cestovatelská anamnéza, v jednom případě jde o kontaktní přenos.

Ve středu 18. března zaznamenal kraj dosud největší nárůst počtu nakažených. Onemocnění se potvrdilo u 16 lidí. Šlo o deset mužů a šest žen.

Sedm nemocných testy potvrdily během pátku 19. března. Šlo o tři muže a čtyři ženy, z nichž kromě jednoho se všichni nakazili v zahraničí.

sobotu 21. března stoupl počet nemocných o 6 na celkových 53. „U všech nově potvrzených případů onemocnění se jedná o kontaktní anamnézu,“ sdělila mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Čtyři případy přibyly v průběhu neděle 22. března. Jeden člověk byl z Kroměřížska, jeden z Uherskohradišťska a dva ze Zlínska.

O celých deset nemocných se rozrostly počty v pondělí 23. března. Nákaza se potvrdila u 10 lidí, celkem tak jejich počet vzrostl na 67.

V průběhu úterý 24. března testy odhalily nákazu u 8 lidí. Dva pochází ze Zlínska, zbytek z Uherskohradišťska. Celkem se nákaza potvrdila u 75 lidí.