V jihlavské nemocnici spouští testování nového typu koronaviru

Dnes testování na koronavirus spouští druhá laboratoř na Vysočině. Foto: ilustračí/pixabay

JIHLAVA, VYSOČINA – Laboratoř molekulární genetiky jihlavské nemocnice je v pohybu. Ve středu 25. března tady oficiální spouští testování na Covid-19. „Jsme připraveni zvládnout denně 24 vzorků,“ říká molekulární bioložka Milena Šedinová.

Na oddělení klinické biochemie, mikrobiologie a imunologie budou přednostně testováni hospitalizovaní pacienti z jihlavské nemocnice. Nemocniční laboratoř bude vyšetření provádět denně, a tím se výrazně zkrátí čas do vydání výsledku.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pacientovi je proveden stěr z nosu, který se pak testuje metodou PCR. „Výhodou je také to, že můžeme rychle otestovat i naše zdravotníky, které potřebujeme v práci,“ dodává ředitel nemocnice Lukáš Velev s tím, že testování se bude provádět ve spolupráci se Státním veterinárním ústavem v Jihlavě, který je špičkovým národním virologickým pracovištěm. Právě laboratoř Státního veterinárního ústavu v Jihlavě byla na první testy připravená už v pondělí 23. března, kdy se podle ředitele Pavla Bartáka dolaďovaly poslední logistické detaily. “Počítáme s kapacitou do sto vzorků denně,” informoval na dotaz redakce novinykraje.cz.