V Pardubicích se začnou dezinfikovat zastávky, podchody, lavičky a další mobiliář

PARDUBICE – V pátek začne v Pardubicích dezinfekce podchodů, zastávek MHD a městského mobiliáře. Je to další z opatření, které v rámci snížení rizika nákazy novým koronavirem přijal pardubický magistrát.

Pracovníci Služeb města Pardubic budou od pátku 27. března třikrát týdně, tj. v pondělí, ve středu a v pátek, objíždět s vysokotlakým čističem a dezinfekčním roztokem čistit nejfrekventovanější zastávky zejména v centru města, podchody, lavičky a další městský mobiliář. „Na jedno ošetření všech vybraných míst najede četa, která bude dezinfekci provádět, 260 km,“ uvedl vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Pardubicích byla přijata řada opatření, která mají v maximální možné míře zamezit šíření koronaviru. Například Dopravní podnik posílil spoje do průmyslových zón, kam denně dojíždějí za prací tisíce lidí, a ve vozech MHD kromě mytí madel, podlah a bočnic vozidel desinfekčním prostředkem provádí průběžnou ionizaci vozů ozónem, městská policie se zase při své činnosti zaměřuje na kontrolu dodržování nařízení, které v souvislosti s koronavirovou epidemií vydala vláda, tj. například nošení roušek na veřejnosti a zákaz shromažďování.

Ilustrační foto: trolejbus.cz