Kriminalisté vyšetřují loupežné přepadení. Hledají muže z identikitu

Muž z fotografie by kriminalistům mohl poskytnout důležité informace (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí kriminalisté vyšetřují loupežné přepadení, k němuž došlo v minulém týdnu v krajské metropoli. Podařilo se jim sestavit identikit a žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti útočníka.

K incidentu došlo ve středu 18. března 2020 krátce po třetí hodině ráno na Lannově třídě před budovou s číslem popisným 26. „K poškozenému přistoupil muž a oslovil ho s tím, že ho zná z nějakého konfliktu s jeho známým. Poškozený se s mužem nijak bavit nechtěl, což ho zřejmě rozčílilo a napadl ho několika údery do těla. Po poškozeném chtěl peníze a mobil, které se mu však nepodařilo najít a z místa utekl,“ popsala policejní mluvčí Lenka Krausová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Útočník byl vysoký kolem 180 centimetrů, štíhlé postavy. Měl světlé, krátké, řídké vlasy s kouty a mluvil plynně Česky. Na sobě měl v době napadení tmavě zelenou bundu s kapucí bez nápisu, tmavě šedou mikinu s kapucí, tmavé tepláky a tenisky.

„Muž z fotografie by kriminalistům mohl poskytnout důležité informace. Pokud víte, o koho jde, volejte linku 158,“ žádá policejní mluvčí.