Moravskoslezští policisté musí řešit neukázněnost občanů

Ilustrační foto.

OSTRAVA – Policisté v Moravskoslezském kraji zaznamenali několik desítek případů občanské neukázněnosti. Občané ohrožovali nejen sebe, ale také především ostatní spoluobčany.

Více než padesát případů porušování povinnosti si zahalit nos a ústa na veřejnosti museli během posledního týdne řešit policisté v Moravskoslezském kraji.  Občané tak mohou ohrožovat nejen sebe, ale také ostatní spoluobčany a nevědomky šířit nový coronavirus či se jim nakazit. Policisté také řeší uzavřené obchody a provozovny.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Jednáme z vlastní iniciativy, dle vlastních zjištění a reagujeme také řádně na podněty občanů. Větší část kontrol, kterých učiní moravskoslezští policisté v kraji až několik set denně, se týkají uzavřených obchodů a provozoven,“ upřesňuje Soňa Štětínská z tiskového oddělení krajské policie.

Policisté například obvinili z přestupku 43 letého muže, který se v sobotu ráno pohyboval bez ochranných prostředků dýchacích cest před vstupem do jedné z ostravských firem.