Nové přírůstky nakažených COVID-19 ve středních Čechách podle okresů!

Ilustrační foto

Krajská hygienická služba se má stále, co otáčet a dvě zkušené operátorky prakticky nesundají telefon z ucha. Stane se, že jim někdy vyjde i tříminutová pauza. I když obří nápor z doby, kdy se po jarních prázdninách lidé houfně vraceli z lyžařských zájezdů ze zahraničí, a na linkách bylo třeba 150 čekajících, přece jen trochu pominul. Svůj vliv na to má i skutečnost, že od minulého pátku mohou karanténu vystavovat také praktičtí lékaři.

Stav se radikálně nemění

Každý den se testuje, ať už v domácnostech, nebo na odběrových místech.  Jen za včerejší den bylo během 24 hodin otestováno  ve Středočeském kraji 102 lidí. Proti Praze se počet nakažených zdaleka nezvyšuje takovou rychlostí. Během dvou dnů od 24. 3. k dnešnímu dnu přibylo v celém kraji 38 nakažených. Rakovník stále zůstává s nejmenším počtem čtyř pozitivních případů, i když u posledního pacienta se podle vyjádření krajské hygieny ještě čeká na potvrzení. Kutná Hora zůstala u pětice pozitivně testovaných. Kolín má o jednoho nakaženého více, Mladá Boleslav o dva. Nejvíc nakažených má okres poblíž metropole: Praha-západ (35) a Praha-východ (32) ho už ve statistice nemocných COVID 19 dohání. Další údaje po okresech zjistíte níže v tabulce.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Středočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Výsledky testování v kolínské nemocnici

Co se týká oblastní nemocnice v Kolíně, kde byl 21. 3. zjištěn pozitivní výsledek testu u lékařky gynekologicko-porodnického oddělení, vedení nemocnice oznámilo, že všichni testovaní jsou v této souvislosti COVID 19 negativní. Provoz oddělení je ale nadále zajištěn  dodržováním zvýšeného protiepidemického režimu, který potrvá až do doby druhého negativního kontrolního vyšetření začátkem příštího týdne.

Aktuální situace ve výskytu koronaviru k 26. 3.

  • Počet potvrzených případů:                              206
  • Počet karantén vydaných KHS:                          32
  • Počet lidí, které KHS už určila k testování:  1 423

Podle údajů Ministerstva zdravotnictví činí počet karantén ve Středočeském kraji z hlášení, jak od hygienické služby, tak od praktických lékařů,  k dnešnímu dni 1775.

Zdroj: KHS