Přerov má prvního nakaženého. Ode dneška funguje odběrové místo na parkovišti před nemocnicí

PŘEROV – Na krizovém štábu města Přerova, který zasedal včera odpoledne na radnici, bylo potvrzeno, že správní obvod obce s rozšířenou působností Přerov má od včerejška prvního pacienta nakaženého koronavirem. Další lidé s klinickými příznaky budou testováni nejen v nemocnici, ale i v nově zřízeném odběrovém místě.

Nové odběrové místo je umístěno na parkovišti před areálem nemocnice v Dvořákově ulici u boční brány a začne fungovat dnes v 8 hodin ráno. „Máme informaci, že sady k odběrům jsou nachystány, takže testování v tuto chvíli nic nebrání,“ potvrdil včera Tomáš Staněk z krizového oddělení přerovského magistrátu. Připomněl, že vyšetřením mohou projít pouze pacienti, kteří budou mít k dispozici doporučení od lékaře.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Magistrát dále informoval o tom, že senioři, kteří se v těchto dnech cítí osaměle, mohou od pondělí do pátku telefonovat na telefonní čísla 601 500 601 nebo 601 500 621. K dispozici jim k povídání budou od 8 do 15 hodin zaměstnanci organizace „Jsme tady“ – platit budou dle svých běžných mobilních tarifů.