Starší muž zkolaboval v šatně se svačinou v ruce

PRAHA – Čtyřiapadesátiletý muž zkolaboval v prostoru šaten firmy v Praze 9. Policisté dorazili na místo jako první a pomohli s resuscitací i za pomocí automatického defibrilátoru. Život muže byl v jejich rukách.

Hlídka pohotovostní motorizované jednotky přijala oznámení od operačního důstojníka, že se v ulici U Technoplynu nachází muž v ohrožení života. „Stalo se to v pondělí třiadvacátého března ve třináct hodin,“ přiblížila dnes policejní mluvčí Hana Křížová. Hlídka okamžitě vyrazila na určené místo a v areálu firmy, konkrétně v prostoru šaten objevili na zemi muže, který nejevil známky života.

Nepřímou srdeční masáž muži poskytoval jeho kolega, který s ním byl v šatně v momentu, kdy zkolaboval,“ doplnila mluvčí. Policisté okamžitě převzali iniciativu, rozstřihli ležícímu muži oděv a zahájili nepřímou masáž srdce. Ze služebního vozidla si s sebou vzali i automatický přenosný defibrilátor, který připravili k akci. Nakonec bylo třeba použít dva výboje na obnovení činnosti srdce bezvládného muže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po chvíli přijeli na místo záchranáři s lékařem. „Policisté předali muže záchranářům s hmatatelným tepem,“ uzavřela úspěšný zásah mluvčí. Záchranáři muže přepojili na vlastní defibrilátor a po provedení nezbytných úkonů pacienta převezli do nemocnice k provedení dalších opatření. Policisté mezitím výslechem svědka zjistili, že muž zkolaboval v době přestávky, kdy v šatně konzumoval svačinu. Díky včasnému zákroku a použití defibrilátoru se muže podařilo zachránit.