Cestující, dejte pozor na změnu času, další výluky a změnu nástupišť

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Až na omezení některých vlaků a noční dopravy vyvolané epidemií koronaviru se na víkend žádná výluka nechystá, ale příští týden jich očekávejte několik.

V noci ze soboty 28. března na neděli 29. března začíná platit středoevropský letní čas. Ve 2:00 se hodinky posunou o hodinu vpřed na 3:00.

V Brně na linkách N89-N99 bude o jedno spojení od Hlavního nádraží méně. Noční vlakové a regionální linky s číslem nad 100 jsou dočasně mimo provoz. Od páteční půlnoci se ruší všechny regionální noční spoje a současně se omezují víkendové noční spoje v Brně. Od pondělí dojde k omezení některých vlaků jedoucích za hranice Jihomoravského kraje do okolních krajů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Již od pátečního rána jsou vlaky R8 v trase Brno – Vyškov – Kojetín na přibližně měsíc nahrazeny autobusy podle samostatného jízdního řádu. Od pondělí 30. 3. až do 9. 4. budou v úseku Vranovice – Šakvice některé vlaky nahrazeny autobusy. Od úterý 31. 3. až do 7. 4. budou rovněž některé vlaky mezi Modřicemi a Židlochovicemi nahrazeny autobusy.

Všichni dopravci jsou vybaveni dezinfekčními a hygienickými prostředky a rouškami. Pracovníci KORDIS pomáhají v přestupních uzlech při dezinfekci vozidel. Zde najdete přehled všech vlakových linek a omezených vlaků na nich. Na Ústředním autobusovém nádraží Zvonařka dochází od 1. dubna ke změnám nástupišť podle plánku.