Muž vyřešil záhadu pípajícího kontejneru, zasloužil si odměnu

Zdroj: MP Brno

BRNO – Nečekaný zvuk stál na začátku případu, kdy hlavní roli hrála neuvěřitelná náhoda. Ve Vychodilově ulici zaslechla čtyřčlenná rodina neobvyklé pípání. Nikdo v blízkosti nestál, a tak otec rodiny začal kolem sebe hledat původce. O případu informovala městská policie.

„Přístroj, ze kterého by zvuk mohl přicházet nikde neležel, a tak muž nahlédl i do modrého plastového kontejneru,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Pod víkem na něho čekalo překvapení – zánovní mobil. Muž ihned zavolal na linku 156 a předal ho strážníkům. Po chvíli na zaheslovaný přístroj zavolal třiačtyřicetiletý muž a byl zaskočený, když mu telefon zvedl příslušník městské policie. Ještě ten den přišel na služebnu, kde přístroj detailně popsal. Poté vysvětlil, co se vlastně stalo. Jeho dcera při vynášení odpadu držela mobil v ruce a nešťastnou náhodou ho upustila do popelnice i s papírem. Doma se marně snažila telefon najít. Šťastný otec hlídce poděkoval a nálezci se odvděčil vínem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.