Pětaosmdesátiletá seniorka se vydala nakupovat bez roušky. Pokusila se udeřit strážníka

Ilustrační foto

ZLÍN – Těžko pochopitelnou událost prožili v pátek dopoledne zlínští strážníci. Ti se vydali do samoobsluhy, kde se mezi nakupujícími pohybovala pětaosmdesátiletá žena bez roušky. Na upozornění nedbala, nabízenou rouškou mrštila o zem a dokonce se pokusila jednoho z nich udeřit.

Krátce po jedenácté hodině vyrazili strážníci do obchodu na Jižních Svazích, kde se podle oznámení pohybovala seniorka, která neměla nijak zakryté dýchací cesty, ignorovala upozornění zaměstnanců a byla na ně sprostá. „Hlídka městské policie ji proto upozornila na tuto povinnost a strážníci jí dokonce respirační roušku nabídli. To však dotyčná odmítla a strážníci neuspěli ani s trpělivým vysvětlováním, že sama patří do nejvíce ohrožené skupiny obyvatel a měla by tak především chránit svoje zdraví,“ popsal mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík. Vše bylo ale marné.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pohár trpělivosti přetekl v okamžiku, kdy si seniorka vzala nabízenou respirační roušku a místo, aby si ji nasadila, zlostně s ní mrskla o zem. „Hlídka městské policie ji poučila, že se tímto dopouští přestupku a vyzvala ji k prokázání totožnosti. Na to se však dočkala odpovědi: Ani mě nehne. Hleďte si svojeho!“ sdělil Janík.

Po tři čtvrtě hodině domlouvání tak nezbylo nic jiného, než ji ke zjištění totožnosti předvést. Přitom se seniorka pokoušela jednoho ze strážníků udeřit. „Protože to v tomto případě po dobrém prostě nešlo, bude mít protiprávní jednání seniorky dohru před správním orgánem, kde jí hrozí vysoká pokuta,“ uzavřel Janík.