Plameny z popelnice přeskočily na plynovou přípojku. Hrozil požár rodinného domku

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽ – Noční požár vzbudil rozruch na Braunerově ulici v Kroměříži. Hořel tu unikající plyn z plynové přípojky a plameny se šířily k přilehlému domu. Tříhodinové drama způsobila hořící popelnice.

V pátek hodinu před půlnocí vyjeli hasiči k nahlášenému požáru stromu u rodinného domu. „Po provedení průzkumu bylo upřesněno, že se jedná o požár unikajícího plynu z plynové přípojky a hrozilo zde, že se plameny rozšíří i na domek v těsné blízkosti. Hasiči proto bleskově natáhli útočné proudy a pro ochranu rodinného domku nasadili deflektor, používaný k vytvoření vodní stěny. Obyvatelé byli z objektu okamžitě evakuováni,“ popsal zásah mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo vyjeli plynaři, energetici a jednotka hasičů z Hulína s další cisternou. „Po příjezdu pohotovostní služby a zhodnocení situace bylo provedeno odstavení větší části plynovodu. Jakmile byl zastaven únik plynu, provedly jednotky dohašení zasaženého okolí a kontrolu rodinného domu termokamerou, která naštěstí vyloučila rozšíření požáru na objekt,“ sdělil Řezníček. Po více než třech hodinách se tak mohly jednotky vrátit na základny.

Vyšetřovatel potvrdil, že se požár na plynovou přípojku rozšířil od hořící popelnice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Díky rychlé reakci majitele a hasičů se plameny domku vyhnuly. „Přesná příčina je předmětem dalšího šetření,“ dodal Řezníček.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje