Počet nemocných v kraji vzrostl na 107. Všech 5 nových případů je mezi seniory

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pět nových případů onemocnění COVID-19 přibylo v průběhu soboty. Dva jsou z Uherskohradišťska, dva ze Zlínska a jeden z Kroměřížska. O výsledcích testů informovali dnes večer krajští hygienici.

Na Uherskohradišťsku bylo doposud odhaleno 56 nakažených, na Zlínsku 26, na Kroměřížsku 14 a na Vsetínsku 11. Z nich je 55 mužů a 52 žen.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Všech pět lidí, u kterých byly dnes testy pozitivní, spadá do nejrizikovější věkové skupiny nad 65 let. Celkem je v této skupině již 14 lidí.

Během čtvrtečního dopoledne testy potvrdily koronavirus u primáře Neurologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Pět lékařů a čtrnáct sester a dalších pracovníků je v karanténě. „Oddělení je v tuto chvíli uzavřeno, tři pacienti byli přeloženi do ostatních nemocnic Zlínského kraje, dalších osm pacientů bylo umístěno na jiná lůžková oddělení v rámci Uherskohradišťské nemocnice,“ informoval mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.