Za jeden den přibylo v kraji 10 osob s prokázanou nákazou

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice v Brně vydala ke dni 28. března v 18 hodin nejnovější informaci o aktuálním vývoji výskytu COVID-19 v Jihomoravském kraji. Kraj zůstává na pátém místě v počtu nakažených.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 je 143 osob. Celkový počet osob indikovaných k testování od 29. 1. je 2118 osob. Počet nařízených karantén v souvislosti s kontaktem s prokázaným případem COVID-19 bylo dosud celkem 1165. Z nich je aktuálně v platné karanténě 663 osob, ostatním již karanténní lhůta skončila. Vyléčilo se 5 osob (4 nehospitalizovaní, 1 hospitalizovaný) Další informace najdete zde. „Zároveň si dovoluji veřejnost upozornit, že s výskytem COVID-19 nevymizely z populace jiné infekce dýchacích cest. Nadále máme v Jihomoravském kraji prokazovány případy chřipky, pneumokokových zánětů plic, streptokokových infekcí a případy černého kašle. Výskyt těchto infekcí odráží jak dlouhodobou epidemiologickou situaci, tak je i charakteristický pro toto roční období,“ uvedla krajská vedoucí epidemioložka Renata Ciupek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.