O půlnoci z neděle na pondělí končí uzavírka obcí na Litovelsku a Uničovsku

LITOVELSKO, UNIČOVSKO – Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje od dnešní půlnoci, tedy od 30. března 0:00 hodin, ukončila platnost mimořádného opatření z 16. března, podle kterého nesměl nikdo opustit vymezenou oblast na Litovelsku a Uničovsku, ani do ní nesměl nikdo vstoupit. O půlnoci z dneška na zítřek tedy končí uzavírka 21 obcí v této oblasti.

Konkrétně se jedná o obce Červenka, Chořelice, Chudobín, Litovel, Myslechovice, Nasobůrky, Nová Ves u Litovle, Rozvadovice, Savín, Tři Dvory u Litovle, Unčovice, Víska u Litovle, Benkov u Střelic, Brníčko, Dětřichov, Dolní Sukolom, Horní Sukolom, Nová Dědina u Uničova, Renoty, Střelice u Litovle a Uničov, které byly uzavřeny z důvodu špatné epidemiologické situace v této oblasti a mohli zde zůstat pouze lidé s trvalým bydlištěm v těchto obcích. Krajská hygienická stanice zdůvodňuje své rozhodnutí tím, že epidemiologická situace v ostatních oblastech Olomouckého kraje je nyní srovnatelná, a že již bylo dosaženo účelu tohoto opatření. Nadále jsou pro tuto oblast dostačující opatření přijatá vládou České republiky v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu. „Účelu mimořádného opatření ze dne 16.3.2020 bylo dosaženo, neboť jeho aplikací došlo ke zpomalení šíření onemocnění COVID-19, a to jak uvnitř katastrálních územích specifikovaných mimořádným opatřením ze dne 16.3.2020, tak na ostatních územích Olomouckého kraje,“ píše se ve veřejné vyhlášce Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje ze dne 29. března, která ukončuje platnost nařízení z 16. března.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Hygienici právě rozhodli, že neprodlouží platnost mimořádného opatření při epidemii na Litovelsku a Uničovsku. Neznamená to ale, že máme vyhráno, naopak, jsme teprve na začátku boje s koronavirem. Prosím vás všechny, abyste se chovali zodpovědně a dodržovali pravidla,“ napsal na svém facebookovém účtu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk dnes po poledni. Aktuálně je na území obce s rozšířenou působnosti (ORP) Litovel evidováno 79 nakažených koronavirem, na území ORP Uničov 37 nakažených a na území ORP Olomouc 66 nakažených. V celém Olomouckém kraji je to pak 231 nakažených, 2 lidé se doposud uzdravili z tohoto onemocnění a v našem kraji nikdo nezemřel na jeho následky.