Za 24 hodin narostl počet nakažených v kraji o 13 osob

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice v Brně vydala ke dni 29. března v 18 hodin nejnovější informaci o aktuálním vývoji výskytu COVID-19 v Jihomoravském kraji. Kraj zůstává na pátém místě v počtu nakažených.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 je 156. Celkový počet osob indikovaných k testování od 29. 1. je 2302 osob. Počet nařízených karantén v souvislosti s kontaktem s prokázaným případem COVID-19 bylo dosud celkem 1168. Z nich je aktuálně v platné karanténě 666 osob, ostatním již karanténní lhůta skončila. Vyléčilo se 7 osob, z toho 6 nehospitalizovaných a 1 hospitalizovaný. Další informace najdete zde. „Zároveň si dovoluji veřejnost upozornit, že s výskytem COVID-19 nevymizely z populace jiné infekce dýchacích cest. Nadále máme v Jihomoravském kraji prokazovány případy chřipky, pneumokokových zánětů plic, streptokokových infekcí a případy černého kašle. Výskyt těchto infekcí odráží jak dlouhodobou epidemiologickou situaci, tak je i charakteristický pro toto roční období,“ uvedla krajská vedoucí epidemioložka Renata Ciupek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.