Dvojice lumpů kradla přímo u ministerstva. Poznáváte je?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V ulici Na Františku kradli dva muži. Způsobili škodu více než pětadvacet tisíc korun. Policisté zajistili záběry z kamer. Poznáváte podezřelé?

Začátkem března v odpoledních hodinách se procházeli dva muži v ulici Na Františku v Praze a chovali se velmi podezřele,“ informovala dnes policejní mluvčí Lucie Drábková. Ze záběrů kamer je zřejmé, že muži zde nejsou náhodou. Nejedná se o zdravotní vycházku, ale mají úmysl krást. Procházejí kolem zaparkovaných vozidel a důkladně prohlížejí jejich interiér.

Uvnitř jednoho z vozidel spatřili volně položenou příruční tašku,“ doplnila mluvčí. Jeden z mužů pečlivě hlídal okolí a druhý pomocí kovového předmětu rozbil okno zadních levých dveří a tašku odcizil. K provedení krádeže mu stačilo jen několik vteřin. Potom z místa činu chvatně odešli. Svým jednáním způsobili majiteli škodu přesahující částku pětadvacet tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud muže na zajištěných kamerových záznamech z budovy ministerstva poznáváte nebo máte informace k jejich pohybu a pobytu, kontaktujte prosím linku policie 158. Případ policisté prošetřují pro podezření se spáchání trestného činu krádež a poškození cizí věci spáchané ve spolupachatelství. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky. Pokud by tento skutek spáchali v době nouzového stavu, byl by trest podstatně vyšší.

Zdroj: Policie ČR