Krnovská charita hledá dobrovolníky. Pokud můžete, připojte se a pomozte i vy!

Krnovská charita hledá dobrovolníky pro péči o seniory a nemocné. Charita nepůsobí jen v oblasti Tříkrálových sbírek. Ilustrační foto: T. Branda.

KRNOV – V době současné krize hledá krnovská charit dobrovolníky, kteří by pomohli v péči o klienty, kteří byli propuštěni do domácího léčení.

V případě, že by nastala karanténa terénních služeb Charity Krnov, nemá místní charita dostatečnou kapacitu na to, aby zjistila ošetřovní osob, které byly propuštěny do domácího léčení. Charita má zjištěno, že dokonce deset lidí by nemělo vůbec nikoho, na koho by se mohlo obrátit a kdo by se o ně postaral. Převážně se jedná o lidi nemocné a o seniory.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Nejen proto hledá místní charita dobrovolníky v Krnově a okolí, kteří by v případě nutnosti mohli pomoci s péčí o klienty. Charita hledá především studenty středních zdravotních škol a osoby, které mají ošetřovatelské či zdravotní vydělání.

Pokud můžete a chcete pomoci, ozvěte se na telefonní číslo 725 104 441 anebo na e-mail monika.dudova@krnov.charita.cz.