Kynice skončí s karanténou na apríla

Zdraví lidé z Kynic budou moci konečně už brzy do práce i na nákup. Foto: mapy.cz

HAVLÍČKOBRODSKO –Ve středu 1. dubna skončí v obci Kynice na Havlíčkobrodsku krajskými hygieniky nařízená karanténa. Lidé, kteří jsou negativní na výskyt nového typu koronaviru a nežijí ve společné domácnosti s pozitivními osobami, se budou moci ve čtvrtek 2. dubna vrátit do práce, dojet si nakoupit, případně si zařídit vše potřebné. „Je ale třeba zdůraznit, že stále budou platit nařízení Vlády ČR, která omezují pohyb občanů v celé zemi,“ zdůrazňuje starostka obce Jaroslava Smetanová.

V obci se po dobu karantény nesvážel komunální odpad, což se s 1. dubnem změní. „Po jednání s AVE Čáslav jsme domluvili náhradní svoz komunálního odpadu. Pro tyto účely během úterý 31. března dodáme do každé domácnosti jednorázové rukavice a velké pevné odpadkové pytle, do kterých lidé uloží veškerý odpad, pevně ho uzavřou a odloží do kontejneru, který bude 1. dubna přistavený na náves,“ informuje na webu obce starostka Smetanová s tím, že z domácností s pozitivním výskytem Covid-19 pytle svezou ve středu za použití ochranných pomůcek, aby se omezil pohyb osob ke kontejneru.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krajští hygienici rozhodli uzavřít obec v pondělí 16. března minimálně na 14 dní. Hromadné odběry v obci a jejich následné testování prokázalo, že přímo v obci se nakazilo 8 obyvatel. Nákazy se tady začala šířit na hasičské oslavě v sobotu 7. března, kdy se jí účastnil i jeden nakažený člověk z Prahy.

Právě na Havlíčkobrodsku je podle údajů Krajské hygienické stanice kraje Vysočina v Jihlavě nejvíce nakažených – celkem 55 případů. Počet se výrazně zvýšil v několika posledních dnech, především s potvrzenými případy v Domově pro seniory se zvláštním režimem v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Aktuální informace o vývoji v domově získáte přečtením článku Téměř všichni klienti Domova pro seniory v Břevnici se nakazili novým typem koronaviru.