Město hledá možnosti, jak v době koronaviru pomoci seniorům

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Dnes zasedal ve Valašském Meziříčí krizový štáb. Jelikož se situace stabilizovala, město hledá možnosti, jak zásobit dezinfekcí a rouškami nejohroženější seniory.

Podle zástupců Integrovaného záchranného systému jsou hasiči, policisté a zdravotníci dobře zásobeni bavlněnými rouškami a dezinfekcí. Stejně je na tom Nemocnice Valašské Meziříčí. „V pátek (27. března) se nám podařilo za nákladové ceny mezi občany dostat 2 000 roušek a 930 litrů dezinfekce. Chtěl bych všem lidem poděkovat za ukázněný přístup a respektování pokynů Městské policie Valašské Meziříčí během této akce,“ řekl starosta Robert Stržínek. Nyní město připravuje plán, jak dostat potřebné věci k seniorům nad 75 let, kteří by vzhledem k situaci neměli vůbec opouštět svá obydlí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město stále shromažďuje potřebné ochranné pomůcky, které dle potřeby distribuuje organizacím. Na radnici probíhá od včerejška druhá vlna výdeje pomůcek zajištěných státem, což je 1500 respirátorů, 1700 jednorázových roušek a 100 litrů dezinfekce. Ve městě je jeden pozitivní případ onemocnění, nemocnice je na nárůst pacientů připravena.