Od pátku přibylo na jihu Čech 24 lidí s nákazou Covid-19. Mezi nimi i děti

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během pátku a víkendu hygienici na jihu Čech zaznamenali 24 lidí s nákazou Covid-19. První případ byl zjištěn na Jindřichohradecku, které jako poslední jihočeský okres dosud vykazovalo nulu. Celkový počet nemocných se tak zvýšil na 82.

V pátek 27. března přibylo v Jihočeském kraji jedenáct nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. První z nich zaznamenali hygienici na Jindřichohradecku, které bylo posledním okresem na jihu Čech bez potvrzené nákazy. V sobotu se pak počet nemocných s Covid-19 zvedl o dalších osm. Nejvíce nových případů, tři, přibylo na Strakonicku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V neděli přibylo na jihu Čech pět nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou Covid-19 se tak k nedělní osmnácté hodině v regionu zvýšil na 82 potvrzených případů.

„Z posledních pěti nových případů jsou dvě onemocnění dovezená ze zahraničí. Jedno z Turecka a jedno z Anglie. U jednoho nemocného byl prokázán přenos kontaktem s už pozitivně testovanou osobou. U zbývajících dvou případů se však původ přenosu prokázat nepodařilo. To znamená, že k němu mohlo dojít například při běžném nákupu,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.

Ke zmíněné nedělní 18. hodině bylo podle dat Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje mezi nemocnými 51 žen a 31 mužů. 24 nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku. 21 je z Českokrumlovska, 15 z Českobudějovicka, 12 z Prachaticka, šest z Táborska, dva z Jindřichohradecka a dva z Písecka. „Mezi nemocnými jsou dvě děti ve věku od 10 do 14 let. V produktivním věku 25 až 64 let je 57 pozitivních případů a celkem 18 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+,“ doplnila epidemioložka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.