Vlaky na Litovelsku a Uničovsku opět jezdí, železniční přeprava v celém kraji je ode dneška omezená

OLOMOUCKÝ KRAJ – Zastavování vlaků v Července a Uničově je v návaznosti na rozhodnutí hygieniků o ukončení karantény v oblasti Litovelska a Uničovska ode dneška opět obnoveno. Od úterý 31. března 0:00 hodin pak bude obnoven také provoz vlaků v úseku Červenka – Litovel – Senice na Hané. Ode dneška je také v celém Olomouckém kraji omezen provoz regionálních vlaků.

Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje ode dneška zrušila karanténu v oblasti Litovelska a Uničovska. České dráhy v návaznosti na toto rozhodnutí obnovily zastavování vlaků v Července a Uničově, od úterka 31. března od 0:00 hodin bude obnoven také provoz vlaků v úseku Červenka – Litovel – Senice na Hané na trati Červenka – Prostějov.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ode dneška až do odvolání je omezen provoz regionálních vlaků na Olomoucku. Nejedou zejména takzvané školní vlaky (ranní a odpolední spoje v pracovní dny), zachovány naopak jsou spoje, které slouží k zajištění přepravy do a ze zaměstnání. Na trati Zábřeh na Moravě – Šumperk – Velké Losiny a Petrov nad Desnou – Sobotín je zrušena většina vložených spojů a v úseku Zábřeh na Moravě – Velké Losiny je zachován pouze hodinový interval. Osobní vlaky Jeseník – Mikulovice – Zlaté Hory jsou nahrazené autobusovými spoji v odlišných časech. Náhradní autobusy jezdí také místo spěšných vlaků.

Detailní přehled omezených vlaků v Olomouckém kraji najdete zde. České dráhy doporučuji cestujícím, aby průběžně sledovali informace o omezených vlacích.