Frýdek-Místek posiluje od 1. dubna meziměstské linky autobusů

FRÝDECKOMÍSTECKO –   V důsledku karanténních opatření zrušil Moravskoslezský kraj kvůli nevytíženosti značné množství příměstských autobusových linek. Město Frýdek-Místek proto zareagovalo dočasným zřízením linek vlastních tak, aby se frýdeckomístečtí dostali do práce v okolních obcích.

„Doprava bude posílena zejména na linkách do Paskova, Staříče, Řepišť, ale i na dalších spojích a to od středy 1. dubna,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher. Město tak reagovalo na četné podněty a připomínky občanů: „Po dohodě s dopravcem, společností ČSAD Frýdek-Místek, jsme přidali další spoje, které zajistí ve stavu nouze svoz a odvoz lidí do zaměstnání,“ dodává primátor.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Pro lepší orientaci cestujících město vydalo výlukové jízdní řády. Ty začnou rtaké platit od středy 1. dubna a jsou vyvěšeny na webu města. V nejbližších hodinách budou zveřejněny také na stránkách ČSAD Frýdek-Místek a IDOS. Výlukové jízdní řády obsahují jen ty spoje, které opravdu jezdí a pokud u spoje není uveden žádný symbol, pak jezdí každý den, tedy sedm dní v týdnu.

Výlukové jízdní řády na stránkách města zde.