Naletěli internetovým podvodníkům, zvířata ze Švédska nedorazila

ilustrační foto

BRNO VENKOV – Další lidé, kteří toužili po čistokrevných zvířatech ze severu, naletěli podvodníkům. Ti na internetu žádali platbu předem, ale zvíře neposlali.

Mladá slečna z Brněnska tak moc zatoužila po koťátku britské krátkosrsté kočky, že přestala být opatrná. Na internetu našla inzerát a začala s inzerentem komunikovat. Ten prý byl zrovna ve Švédsku, odkud prý není problém kočičku poslat. Do Německa měla dívka poslat více než 10 tisíc korun nejdříve za přepravu koťátka, následně za jeho veterinární vyšetření. „Další téměř 3 tisíce na krmení, potřebnou péči a ochranu zvířete už podvedená žena nezaplatila a případ oznámila policistům,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve stejný den oznámil pětačtyřicetiletý muž policistům podobný případ. Muž chtěl koupit ze Švédska štěně severského plemene. „Vedle ceny za zvíře prodejce požadoval také úhradu speciálního elektronického topného přepravního boxu či životního pojištění psa. Kupující poslal do Německa okamžitou platbou více než 15 tisíc korun. Na další hodně neobvyklé požadavky už naštěstí nereagoval,“ doplnil mluvčí.