Od 3. 4. další omezení na železnici ve středních Čechách! Rozjezdy z odpoledních směn se zachovají!

Foto: ScK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Krizový štáb kraje vzhledem k okolnostem rozhodl, že sníží počet spojů a posilových vozů na území středních Čech. Opatření bude platit od 3. dubna 2020. Do tohoto termínu budou změny zapracovány ve všech informačních systémech.

Nově budou na příměstských radiálních tratích do/z Prahy ve směrech Český Brod, Řevnice, Lysá nad Labem – Milovice (odpolední posily), ve špičkách pracovních dnů zrušeny vložené posilové vlaky (15 minutový interval je prodloužen na interval 30 minut).

Na příměstských radiálních tratích do/z Prahy ve všech směrech bude omezen večerní provoz v zásadě na 60 minutový interval. Rozjezdy z odpolední směny jsou nadále zachovány.

V regionu dochází ke zrušení jednotlivých vlaků, zejména vlaků sloužících primárně pro přepravu školní frekvence, příp. vložených vlaků v podvečerních a večerních hodinách (např. v úseku Kolín – Uhlířské Janovice na trati 014, Poříčany – Nymburk na trati 060, v úseku Rožďalovice – Nymburk na trati 061, Neratovice – Kralupy nad Vltavou na trati 092, v úseku Kolín – Kutná Hora na trati 230). Na dalších tratích dochází k minimálním změnám.