Se dvěma promile v krvi trefil střed kruhového objezdu

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Dle sdělení moravskoslezských policistů vyplývá z jednání řidičů v posledních dnech, že někteří z nich opomínají stálou platnost obecných pravidel silničního provozu a to i během nouzového stavu.

Příkladem je nehoda která se stala v Kopřivnici v pondělí 30. března hodinu před půlnocí. Muž ve věku dvaceti osmi let nezvládl řízení osobního vozidla a vlivem později zjištěné podnapilosti nepřizpůsobil rychlost jízdy profilu silnice, díky čemuž dostal smyk na kruhovém objezdu, kam právě vjížděl. Následně místo plynulé jízdy zatáčkou skončil na středovém ostrůvku, kde přibral také sloup veřejného osvětlení.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Výsledek orientační dechové zkoušky na místě činu u řidiče prokázal přítomnost dvou promile alkoholu. V trestním řízení bude muž obviněn pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Řidiči porušující dopravní předpisy nebyli nikdy žádnými hrdiny a v době nouzového stavu se jimi také určitě nestanou,“ komentuje přečin tiskové oddělení Krajského ředitelství policie.