V kraji je k dnešku 269 nakažených koronavirem, tři lidé se zatím uzdravili a jeden pacient zemřel

OLOMOUCKÝ KRAJ – Hygienici k dnešnímu dni evidují v Olomouckém kraji 269 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, 3 lidé se zatím z tohoto onemocnění uzdravili a jeden pacient zemřel. V celorepublikovém srovnání je Olomoucký kraj na čtvrtém místě po Praze, Středočeském kraji a Moravskoslezském kraji. Co do počtu nakažených na 100 000 obyvatel připadá podle Ministerstva zdravotnictví 44,27 nakažených, čímž se dostáváme na druhé místo hned za Prahu.

Nejvíce nemocných je na Olomoucku, a to 214, kdy v Olomouci je 93 nemocných, 82 pak v Litovli a 39 v Uničově. 31 nakažených je na Prostějovsku, 9 na Přerovsku a 7 na Šumpersku. Po dvou nakažených pak mají Šternberk, Hranice a Jeseník. Jeden nakažený je evidován v Mohelnici a v Zábřehu. Od pátku přibylo v Olomouckém kraji 38 potvrzených nakažených. Situaci názorně zobrazuje interaktivní mapa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V prostějovské nemocnici je podle mluvčí Radky Miloševské momentálně hospitalizováno 18 pacientů nakažených koronavirem, z toho čtrnáct pacientů je umístěno na infekčním oddělení a čtyři pacienti s vážným průběhem onemocnění leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO). V nemocnici je nakaženo již šest zdravotníků, všichni se léčí doma. Chod infekčního oddělení je nadále zajištěn. V Olomouckém kraji v sobotu zemřel první pacient nakažený novým koronavirem. Jedenaosmdesátiletý muž ležel na oddělení ARO Nemocnice Prostějov a měl další zdravotní problémy.