Žďárští profesionální hasiči dezinfikují v Kynicích

Žďárští hasiči aktuálně dezinfikují vybrané objekty v Kynicích. V obci skončí plošná karanténa už zítra, ve středu 1. dubna. Foto: obec Kynice (webové stránky obce)

HAVLÍČKOBRODSKO – Už zítra, ve středu 1. dubna skončí v Kynicích na Havlíčkobrodsku krajskými hygieniky nařízená karanténa. Proto v úterý 31. března dopoledne pracují na místě žďárští profesionální hasiči, kteří tu dezinfikují vybrané objekty.

„Dezinfekci vybraných objektů ve svém opatření obecné povahy specifikovala krajská hygienická stanice. Na místě dezinfekci provádí čtyři příslušníci,“ informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krajští hygienici rozhodli uzavřít obec v pondělí 16. března minimálně na 14 dní. Hromadné odběry v obci a jejich následné testování prokázalo, že přímo v obci se nakazilo osm obyvatel. Nákazy se tady začala šířit na hasičské oslavě v sobotu 7. března, kdy se jí účastnil i jeden nakažený člověk z Prahy.

Právě na Havlíčkobrodsku je podle údajů Krajské hygienické stanice kraje Vysočina v Jihlavě nejvíce nakažených – celkem 56 případů. Počet se výrazně zvýšil v několika posledních dnech, především s potvrzenými případy v Domově pro seniory se zvláštním režimem v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Aktuální informace o vývoji v domově získáte přečtením článku Hasiči pomáhají v Břevnici a hygienici testují další domovy na Havlíčkobrodsku.