Automobilka Škoda Auto prodlužuje odstávku až do 20. dubna! Bude to konečná?

Škoda Auto, Mladá Boleslav. Foto: CC BY-SA 4.0

MLADÁ BOLESLAV – Informace, která dosud kolovala na sociálních sítích, se ukázala jako pravdivá. Automobilka Škoda Auto skutečně už podruhé kvůli pandemii koronaviru prodlužuje odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech. Tentokrát až do 20. dubna. Mnoho zaměstnanců se obává, že nepůjde o poslední prodloužení.

Automobilka zastavila výrobu ve středu 18. března večer. Původně se měla obnovit 6. dubna, první prodloužení odstávky do 14. dubna oznámila firma 27. března.  Dnes 1. dubna zaměstnancům oznamuje odklad. Ti nyní dostávají 75 procent platu. Stejně budou dostávat i po 6. dubnu, kdy se původně měla výroba obnovit.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Středočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice, v ČR zaměstnává téměř 34 000 lidí. I po zastavení provozu se má v mladoboleslavském závodě stále pohybovat 350 kmenových zaměstnanců a dalších 600 externistů.