„Baleťák“ ukradl v Benešově zubní kartáčky za více jak šestnáct tisíc korun! Poznáte ho?

Foto: Policie ČR

BENEŠOVSKO – Na tom, že se ve stavu nouze zaopatřujeme na dny i týdny dopředu, není nic divného.  Pořádně si zasyslil i jeden, zřejmě zubní hygienou posedlý muž v benešovské prodejně drogérie. Jen platit se mu nechtělo. Při krádeži ho ale zachytily nainstalované kamery, které odhalily nejen jeho podobu, ale i zvláštní  způsob chůze.

Ve čtvrtek 5. března po deváté hodině ranní navštívil dosud neznámý muž  prodejnu s drogistickým zbožím v ulici Červené Vršky v Benešově, kde si vybral zubní kartáčky v ceně více jak 16 tisíc korun, bleskurychle je ukryl a bez placení odešel z prodejny.

Policie po úzkostně „čistotném“ zloději stále pátrá. Podle popisu policistů se jedná o čtyřicátníka, bělocha štíhlé postavy o výšce zhruba 180 cm. Má delší tmavé vlasy a krátké vousy. Obličeji dominuje štíhlý nos. V době krádeže byl oblečen do červené větrovky s kapucí, pod níž měl černou mikinu se zipem a černé triko s bílým potiskem. Na nohou měl džíny s černým opaskem a černé botasky zdobené šedými a oranžovými prvky.

Poznávacím znamením by měla být jeho zvláštní chůze. Stejně jako baletky klade špičky nohou nápadně od sebe. Vzhledem k tomu, že se policistům muže stále nedaří vypátrat, obracejí se na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace k osobě hledaného muže přijmou policisté na telefonním čísle 974 871 700, nebo na emailové adrese bn.oo.benesovcr.cz