Chvála rouškám aneb Jak byl život bez nich složitý

Ilustrační foto

První apríl je jako stvořený k tomu, aby se člověk objektivně zamyslel nad přínosem nošení roušek, které se zpočátku netěšilo příliš velké oblibě. Jak však čas plynul, mnoho z nás, ač nerado, muselo přehodnotit své negativní postoje. Kromě toho, že se v rouškách špatně dýchá a někomu díky svému uchycení mohou způsobit odstávající uši nebo rozpláclý nos, přinášejí totiž veskrze samá pozitiva.

Proč muži milují roušky

První, kdo začal přicházet rouškám na chuť, bylo silnější pohlaví. Muži totiž záhy zjistili, že dobře padnoucí rouška zakryje i několikadenní strniště, tudíž se není třeba obtěžovat každodenním holením. Takto ušetřený čas účelně vynaložili na pomoc svým milovaným polovičkám v domácnosti tím, že si již sami najdou televizní ovládač a rovněž sami bez asistence manželky zapnou televizi. Ta v takto vzniklém mezičase připraví snídani pro pětičlennou rodinu a odpočine si u žehlení.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další předností roušky, kterou opět objevili jako první muži, je zachycení pachů. Můžete se do sytosti nacpat česnekem nebo tvarůžkami, aniž byste museli následně trávit  dvě hodiny v koupelně desinfekcí své ústní dutiny. Naprostým bonusem je to, že když provede plošnou dezinfekci alkoholem zevnitř (což je samozřejmě v době koronavirové nákazy naprosto nezbytné dodržovat, a to pravidelně a v terapeuticky účinném množství), vaše drahá polovička (která není zvyklá na přírodní způsoby léčby) to nezavětří. Také můžete spolykat celý plech makových buchet, aniž by vás trápilo, že vám mezi zuby uvízlo nějaké to kilo máku.

Proč ženy milují roušky

Postupně se roušky dočkaly své obliby rovněž mezi ženami. Ty byly zpočátku rozhořčeny zjištěním, že svou neslíbatelnou, vysoce drahou a vysoce objemovou rtěnku, po které tak krásně napuchnou rty, že vypadáte jako Michael Jackson po dvacáté plastické operaci, musí nechat doma v šuplíku. Přes roušku jejich rty totiž nikdo neviděl a líbat se v ní taky nedalo. Brzy však zjistily, že ušetří značnou finanční částku za kosmetiku. Jelikož rouška zakryje více než polovinu tváře, odpadají výdaje (průměrně ve výši minimální mzdy) na rtěnky, lesky na rty, konturky, tvářenky, pudry atd. (Tento výčet je pouze ilustrativní, jinak by na tomto webu již nezbylo místo na jiné příspěvky).

Skoncování se zlozvyky

Jak muži tak ženy zaznamenali, že roušky jim pomohly zcela nenásilně a bez abstinenčních příznaků skoncovat s celou řadou zlozvyků. Mezi hlavní patřilo přejídání. Zákusek nebo klobásu přes roušku do pusy prostě nenarvete, i kdybyste chtěli. Pro tyto případy je ovšem potřeba mít roušku, jejíž sundání a následné nasazení je spojeno s vyvinutím určitého úsilí, např. na dvojí šňůrky. Nikoli tu, co jen tak upevníte za uši. Ve vývoji je právě model roušky na zámek. Pokud patříte k nervákům, kteří mají potřebu neustále si okusovat nehty nebo tužky (ať už své či svého kolegy), pak je rouška opět ideálním řešením.

Zlepšení mezilidských vztahů

Rouška zakrývá vaši mimiku, tudíž pomáhá k předcházení konfliktních situací a to jak na pracovišti, tak doma. Váš šéf či protějšek díky roušce nevidí, že jste vzteky celí bez sebe. Rovněž se mu můžete do očí vysmívat či nadávat (to raději jen potichu). Rouška zakryje váš škodolibý úsměv, rovněž jako nějakou tu nadávku. V roušce například slovní spojení “ty vole” zní jako “na kole”. Takže druhá strana nabude dojmu, že ji zvete na jarní zasportování, což si samozřejmě vyloží jako vřelý projev přátelského aktu, a konflikt je zažehnán, aniž by vůbec vyvstal. A váš pracovní poměr nebo vaše manželství je zachráněno.

Také si říkáte, jak jsme mohli tak dlouho žít bez roušek?