Další nárůst za 24 hodin: V kraji je 15 nově nahlášených případů

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice v Brně uvedla ke dni 1. dubna v 18 hodin nejnovější informaci o aktuálním vývoji výskytu COVID-19 v Jihomoravském kraji. Kraj je na šestém místě v počtu nakažených.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 je podle krajské hygieny 193, celostátní údaj však je 208. Celkový počet osob indikovaných k testování od 29. 1. je 2670. Počet nařízených karantén v souvislosti s kontaktem s prokázaným případem COVID-19 bylo dosud celkem 1450. Z nich je aktuálně v platné karanténě 948 osob, ostatním již karanténní lhůta skončila. Vyléčilo se 11 osob, z toho 10 nehospitalizovaných a 1 hospitalizovaný. Další informace najdete zde. Sedmého pacienta s Covid-19 ve velmi vážném stavu přijala v úterý večer anesteziologicko-resuscitační klinika Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.  Nového pacienta jim předala prostějovská nemocnice. „Jde o šestapadesátiletého muže ve velmi vážném stavu. Celkem nyní na anesteziologicko-resuscitační klinice pečujeme o sedm pacientů s nemocí Covid-19. Pět je jich napojených na umělou plicní ventilaci, dva na přístroj ECMO,“ sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.