Hasiči mají za sebou první 24hodinou směnu v břevnickém domově

Hasiči pomáhají v domově v Břevnici. Nálada je tu s ohledem na situaci dobrá. Foto: HZS Kraje Vysočina

HAVLÍČKOBRODSKO – První čtyřiadvacetihodinovou směnu za sebou mají tři profesionální hasiči, kteří pomáhají v Domově pro seniory se zvláštním režimem v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Ve středu 1. dubna v 7.00 hodin ráno je vystřídala druhá tříčlenná směna.

„V průběhu rána a dopoledne jsme dezinfikovali vnitřní prostory domova, odnášeli jsme špinavé prádlo a přinášeli do domova prádlo čisté. V poledne jsme personálu domova pomáhali s roznosem stravy. Naše pomoc v domově je čistě nezdravotnická. Děláme opravdu vše potřebné, abychom ulevili personálu a ten se mohl plně věnovat zdravotnickým věcem a péči o klienty,“ řekl k práci hasičů velitel první směny Roman Popík.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

v odpoledních hodinách čekala na hasiče obdobná práce. Opět dezinfikovali prostory domova a pomáhali roznášet večeře. „Nálada v domově je s přihlédnutím k dané situaci dobrá. Personál je usměvavý a k nám i ke klientům velice laskavý. Odvádějí naprosto profesionální práci. Trošku jsme se obávali toho, jak nás klienti domova přijmou. Vše ale probíhalo perfektně. Žádný problém se nevyskytl,“ podotkl Roman Popík.

Po neúspěšném vyjednávání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s Armádou ČR vyšli profesionální hasiči vstříc a v domově jsou od úterý 31. března k dispozici zdravotnickému personálu a klientům vždy tři příslušníci v nepřetržité službě. Tři směny se střídají vždy po 24 hodinách.