Most přes Dobrovodskou stoku v Českých Budějovicích čeká uzavírka

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Město České Budějovice čeká letos řada rekonstrukcí a oprav komunikací, mostů a modernizace křižovatek, a to jak v centru, tak tak i v jeho dalších částech. Vedle těchto dopravních omezení si uzavírky vyžádají i stavební práce související s rekonstrukcí vodovodů, kanalizací a výstavbou dalších inženýrských sítí. Proces příprav těchto akcí se ani v době vyhlášeného nouzového stavu nezastavil.

Jednou z prvních stavebních akcí letošního roku s dopadem na dopravu bude oprava téměř dvacet metrů dlouhého mostu přes Dobrovodskou stoku. „Most nacházející se poblíž světelné křižovatky Nádražní, Strakonická a Pražská byl postaven v roce 1983 a jeho současný stav je již nevyhovující. Čekají jej proto práce spočívající v nadzdvižení nosné konstrukce za účelem výměny ložisek, dobetonování spřažené desky na nosné konstrukci, umístění celoplošné hydroizolace na nové závěrné zídky, osazení říms se svodidly a instalace mostního zábradlí,“ sdělil rozsah prací náměstek primátora Viktor Lavička.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Úpravou projde i koryto Dobrovodské stoky, které se dočká zpevnění dlažbou z lomového kamene. „Oprava mostu bude prováděna z větší části při zachování obousměrného provozu. Pouze při výměně ložisek bude nutná úplná uzavírka mostu se stanovením objízdné trasy,“ doplnil informace náměstek.

Celková uzavírka komunikace je naplánována na období od 6. dubna do 26. dubna 2020, přičemž následně už tudy motoristé projedou v omezeném režimu. Předpokládaný konec prací, jejichž investorem je Jihočeský kraj, je naplánovaný na měsíc srpen.