Na Dětském oddělení jsou znovu umožněny návštěvy pacientů, ve zbytku areálu stále platí zákaz

Zdroj: FN Brno

BRNO – V celé Fakultní nemocnici platí stále zákaz návštěv, pouze na Dětském oddělení lze přijít za malým pacientem při splnění určitých podmínek.

Zachování kontaktu je prospěšné pro psychické zdraví dětí, proto jsou možné návštěvy ve stanovených hodinách, a to ve všední dny od 15:30 do 17:30 hodin, o víkendech od 9:30 do 11:30. Přijít za dítětem může pouze jedna osoba, pokud je s ním už hospitalizován jiný dospělý, nebude návštěva umožněna. „Pokud se dítě nachází ve zdravotním stavu, kdy pro jeho psychickou pohodu není vyžadován kontakt s blízkými osobami, pak může ošetřující lékař s ohledem na aktuální hygienicko-epidemiologickou situaci rozhodnout o zamítnutí návštěvy,“ doplňuje zdravotnický náměstek Jan Blatný. Návštěvy jsou uzpůsobeny tak, aby se omezil kontakt se třetími osobami. Nejlepší je proto se předem telefonicky domluvit na konkrétní čas a délku návštěvy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.