Statisíce roušek a respirátorů obdrží Nymburk jako dar od místní čínské firmy

IIustrační foto: Město Nymburk

NYMBURK – Jak oznámila hejtmanka Středočeského kraje, na kraj dorazil další dar od firmy Changhong v podobě 20 tisíc respirátorů N95 a 200 tisíc roušek. Bude se distribuovat vodohospodářům, dopravcům a obyvatelům Nymburska, kde má firma závod.

Od čínské firmy, jejíž název v překladu znamená „dlouhá duha“, Nymburk už 18. března obdržel 2000 kusů jednorázových roušek. Podstatná část obratem putovala pečovatelkám Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, které pečují o klienty v domácnostech v ORP Nymburk. Podle vedení města se zbývající část pak se rozdělila mezi strážníky městské policie a další terénní týmy v první linii.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Středočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Čínská společnost Changhong, jejíž montážní hala stojí v průmyslové zóně na okraji Nymburka, není sice na českém trhu příliš známá, patří ale mezi největší výrobce spotřební elektroniky na světě.  V Číně založila první linku na výrobu plazmových obrazovek.  V Nymburce montuje televizory se satelitním tunerem, které na našem trhu i prodává.