Autobus s cizinci pašoval přes hranice ženu s příkazem k zatčení!

Zdroj: PČR

PLZEŇSKÝ KRAJ – I během několika posledních dní policisté, kteří kvůli zuřící epidemii SARS-CoV-2 bedlivě kontrolují státní hranice, zaznamenali na několika přechodech porušení nařízení.

V prvním případě na hraniční přechod Folmava přijely čtyři cizinky, které chtěly vycestovat do Spolkové republiky Německo. Při kontrole policisté zjistili, že ženy vstoupily do České republiky již v době nouzového stavu dne 19. března 2020 odpoledne. Policisté je tehdy do České republiky vpustili, neboť cizinky čestně prohlásily, že Českou republikou pouze projedou za účelem tranzitu do domovské země a vztahovala se ně tehdy platná výjimka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vstup cizinek však pečlivě zaevidovali pro účely kontroly dodržení podmínek výjimky. To se vyplatilo, neboť včera zjistili, že cizinky v čestném prohlášení neuváděly pravdu a do naší republiky vstoupily za účelem práce. „Do včerejšího dne se pohybovaly v Praze, a když přišly o práci, chtěly vyjet zpět. Po provedených úkonech byly cizinky odbaveny na hraničním přechodu a vycestovaly do Německa. Porušení předpisů oznámíme příslušnému úřadu k vyřešení,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Na kontrolním stanovišti Rozvadov policisté v rámci služby zastavili autobus, který vezl cestující z ciziny. Řidič uvedl, že veze 54 osob, ale policisté obdrželi ke kontrole pouze 53 cestovních dokladů. „Policisté zjistili, že čtyřiatřicetiletá žena, která doklady nepředložila, měla důvod. Po lustraci se ukázalo, že na ni byl vydán příkaz k zatčení. Ženu následně předali příslušným orgánům,“ pokračovala mluvčí.

Příkaz k dodání do výkonu trestu byl vydán Okresním soudem Most i na jednašedesátiletého muže, který spolu s sedmadvacetiletým mužem chtěl vjet do naší republiky. „I při kontrole mladšího z nich hlídka zjistila, že na něj vydal Okresní soud Praha 2 příkaz k zatčení. Včera v půl deváté večer je policisté omezili na osobní svobodě, staršího předali kolegům z borské věznice a mladšího převezli k dalším úkonům do Prahy,“ uzavřela Martina Korandová.