Jihočeští hygienici hlásí za středu 4 případy Covid-19, ale i 3 uzdravené

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – V Jihočeském kraji zaznamenali ve středu hygienici čtyři nové případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou Covid-19 se tak ke středeční osmnácté hodině v regionu zvýšil na 104. Po jednom novém případu přibylo na Strakonicku, Prachaticku, Písecku a Jindřichohradecku. První tři Jihočeši se uzdravili.

Laboratoře v regionu vyšetřily 402 nových suspektních vzorků od osob, u nichž lékaři vyslovili podezření na možné onemocnění Covid-19. Pozitivní byly čtyři vzorky. „Jednalo se o kontakty s již dříve pozitivně testovanými osobami ve zdravotnickém zařízení i mimo zdravotnické zařízení a kontakt s příbuzným, pracujícím v Praze. V jednom případě šlo o pracujícího v Německu. To znamená, že tyto osoby již byly většinou v karanténě,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nejlepší zprávou pro Jihočechy jsou ve středeční statistice Krajské hygienické stanice první tři uzdravení. Úplně prvním vyléčeným je devětačtyřicetiletý muž ze Lhenic. Ten pracoval jako řidič autobusu v Německu a byl zároveň i prvním nakaženým v Jihočeském kraji.

Mezi nemocnými je 61 žen a 43 mužů „Sedmadvacet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku. Jednadvacet jich je z Českokrumlovska, sedmnáct z Českobudějovicka, patnáct z Prachaticka, čtrnáct z Táborska, šest z Písecka a čtyři z Jindřichohradecka,“ konstatovala zástupkyně epidemioložky Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Gabriela Žampachová.

S nákazou Covid-19 jsou v kraji evidovány i tři děti, jeden nemocný je v kategorii od 15 do 19 let. V produktivním věku 20 až 64 let je 72 pozitivních případů a celkem 28 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.

Pro podezření na toto onemocnění bylo na jihu Čech odesláno k vyšetření už celkem 4 308 osob. V povinné karanténě se ke středeční osmnácté hodině nacházelo 1 059 Jihočechů. Což je méně, než předešlý den.